EMKA YAPI MÜHENDİSLİK A.Ş. tarafından inşaatı yapılan ve Altınbaş Plaza olarak inşa edilen bina şu anda Kemerburgaz Üniversitesi olarak kullanılmaktadır. Yapı 13.000 m2 kapalı ve 8.000 m2 açık alana sahiptir. 2’ si bodrum kat ve 15’ i yer üstünde olmak üzere toplam 17 kattan oluşan binada, 6 ve 8 kişilik birer adet toplantı odası, 16 ve 24 kişilik toplam 3 adet VIP toplantı odası ve bir adet 70 kişilik konferans salonu bulunmaktadır.

Son teknolojinin birçok yeniliğini taşıyan yapı bu sebeple akıllı bina olarak da adlandırılabilir. Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri her kat ve her hacim bağımsız çalışabilecek şekilde sağlanmıştır. Aydınlatma sistemleri gündüz gün ışığı baz alınarak merkezi olarak aydınlanmakla beraber, gece için bina özel ışık sistemleriyle daha da göz alıcı hale gelmektedir.

Her türlü konforun sağlandığı yapıda kuaför ve kuru temizleme alanlarının yanı sıra özel kafeteryalar, VIP restoran bölümleri ve 500 kişiye yemek hizmeti verebilen bir de personel yemekhanesi bulunmaktadır.

Özenle seçilen malzemeler ve teknikler birleştirilerek, ihtişam ve kaliteyi yansıtan prestijli mekanlar oluşturulmuştur.